DMS TaxPress Nr 26/2024

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuły Agnieszki Pokojskiej pt. „Podział przez wyodrębnienie może być neutralny podatkowo” oraz pt. „CIT. Sąd potwierdza nieopłacalność uproszczonego połączenia spółek”.

Ważny jest też artykuł Mariusza Szulca pt. „Powtarzalne świadczenia wspólnika są bez VAT” oraz artykuł Pawła Jastrzębowskiego pt. „Odszkodowanie za wywłaszczony prywatny grunt jest bez VAT”.

Istotny jest też artykuł Agnieszki Pokojskiej i Mariusza Szulca pt. Dyrektor KIS zmienił zdanie. Fundacje rodzinne właśnie stały się sporo atrakcyjniejsze” oraz artykuł Roberta Stępnia pt. „Wykup obligacji ze stratą daje prawo do kosztów”.

Polecamy też tekst Mariusza Szulca pt. „Restrukturyzacja nie pozbawia ochrony przed fiskusem”, z którego wynika, że spółka, która powstała po podziale innego podmiotu, aby kontynuować prowadzoną przez niego działalność gospodarczą, ma prawo skorzystać z ochrony, którą przewidują interpretacje indywidualne i opinie o stosowaniu preferencji wydane dla spółki dzielonej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.