DMS TaxPress Nr 8/2024

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Fundacja rodzinna nie płaci podatku od odsetek z lokat” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „Ustawa o CIT. Zakaz odliczania własnej straty nie jest nieograniczony”.

Ważny jest też artykuł Kamila Gąsiora pt. Opłaty śmieciowe pobierane przez dewelopera bez VAT” oraz artykuł Roberta Stępnia pt. „Sprzedaż działki rolnej na rzecz kopalni jest objęta podatkiem od towarów i usług”.

Istotny jest też artykuł Roberta Stępnia pt. Czynsz za dzierżawę znaku towarowego można opodatkować ryczałtem” oraz artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Koniec sporu o potrącanie w uldze B+R wynagrodzeń za czas urlopu”.

Polecamy też tekst Mariusza Szulca i Roberta Stępnia pt. NSA: Prawidłowo opisany przelew wystarczy, aby wybrać formę opodatkowania”, z którego wynika, że podatnik, który wskazał w tytule przelewu do urzędu skarbowego, że płatność dotyczy podatku liniowego, skutecznie wybrał taką formę opodatkowania.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.