DMS TaxPress Nr 6/2024

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „Odsprzedaż miejsca pod reklamy w Internecie bez podatku u źródła” oraz artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Kary umowne bez podatku także w estońskim ryczałcie”.

Ważny jest też artykuł Mariusza Szulca pt. „Powiązania między spółkami nie decydują o tym, gdzie jest VAT” oraz artykuł Katarzyny Jędrzejewskiej pt. „Blokada rachunku to za mało do wykreślenia z rejestru VAT”.

Istotny jest też artykuł Przemysława Wojtasika pt. Przy sprzedaży domu nie można odliczyć spłaty byłego konkubenta” oraz artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Zwrot kosztów ładowania służbowych elektryków jest bez PIT”.

Polecamy też tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Fundacja rodzinna może być schematem podatkowym”, z którego wynika, że zarówno utworzenie fundacji rodzinnej, jak też niektóre rodzaje transakcji dokonywane z jej udziałem, mogą być uznane za schematy podatkowe podlegające raportowaniu.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.