TaxPress nr 52/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Bałękowskiego pt. „Pośrednicy handlowi to nie marketingowcy” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „Zwrot i ponowna zapłata pomogą uniknąć skutków braku split paymentu”.

Ważne są też artykuł Łukasza Zalewskiego pt. „NSA powstrzymuje zapędy fiskusa w nakładaniu sankcji” oraz artykuł Aleksandry Tarki pt. „W biurze głucho, więc fiskus nie da rejestracji”, w którym autorka przytacza stanowisko NSA zajęte w odniesieniu do złożonej skargi kasacyjnej przez fiskusa, który odmówił spółce zarejestrowania jej jako podatnika VAT.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Święta w podatkowych kosztach” oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Niektóre prywatne podróże służbowym autem z wyższym podatkiem”.

Polecamy też tekst Krzysztofa Koślickiego pt. „Od stycznia wyższe kary za wykroczenia i przestępstwa skarbowe”, w którym autor wskazuje wysokość sankcji za wykroczenia oraz przestępstwa skarbowe, która będzie obowiązywać od nowego roku, z uwagi na wzrost minimalnego wynagrodzenia.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.