TaxPress nr 51/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Firma wrzuci w koszty świadczenia nie tylko dla pracowników”, który porusza kwestię związaną z tzw. kosztami pracowniczymi oraz zaliczeniem ich do kosztów uzyskania przychodu. Za istotny uznaliśmy również kolejny tekst Krzysztofa Koślickiego pt. „Ulga na złe długi w PIT i CIT w nowej odsłonie już od stycznia 2020 roku”.

Ważny jest także artykuł, Pawła Rochowicza pt. „Jak dla celów VAT dokumentować dostawy do UE po 1 stycznia 2020 r.”. Polecamy także Państwa uwadze tekst Przemysława Wojtasika pt. „VAT: sankcji nie będzie, choć konta nie ma na białej liście”, w którym autor opisuje objaśnienie wydane przez Ministerstwo Finansów dotyczące tzw. białej listy, które zostało wydane w związku z wątpliwościami, które stworzyły tzw. rachunki cesyjne.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Rano etat, po południu firma. Tak się oszczędza na podatku”, informujący o sposobie wykorzystywanym przez menadżerów oraz członków zarządu, który stwarza podatkowe korzyści oraz jest akceptowany przez skarbówkę. Zwracamy również uwagę na tekst Agnieszki Pokojskiej pt. „PIT za 2019 r. Wbrew zapowiedziom przedsiębiorcy nie rozliczą się przez Twój e-PIT”.

Polecamy także lekturę artykułu Krzysztofa Koślickiego pt. „Można wznowić postępowania podatkowe w sprawie wykorzystania dowodów”, poruszający wątek, na który zwracaliśmy już uwagę we wcześniejszych numerach, mówiący o możliwości wznowienia postępowania podatkowego w sprawach, w których wykorzystano dowody zebrane w innych postępowaniach – podatkowych oraz karnych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.