TaxPress nr 50/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Choinka i prezenty dla klientów mogą być kosztem podatkowym”, który porusza kwestię związaną z wydatkami poniesionymi na wystrój świąteczny firmy oraz zakupem prezentów świątecznych dla kontrahentów, a kosztem uzyskania przychodu. Za istotny uznaliśmy również tekst Przemysław Wojtasik pt. „Prawo do kwestionowania rozliczenia podatkowego przedawnia się po niecałych sześciu latach”.

Ważny jest także artykuł, Przemysława Wojtasika pt. „Konta nie ma na białej liście? Poinformuj o tym fiskusa”. Polecamy także Państwa uwadze tekst Aleksandry Tarki pt. „Gdy fiskus przedłuża zwrot VAT, nie może mieszać trybów – wyrok NSA”, w którym autorka opisuje przypadek spółki, której fiskus kilkukrotnie przedłużał zwrot VAT.

Istotny jest także artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „W przyszłym roku szybciej zapłacimy PIT według wyższej stawki”, informujący o zmianie momentu naliczania zaliczki na podatek dochodowy według stawki 32 procent od osób fizycznych po przekroczeniu górnej granicy pierwszego progu skali. Zwracamy również uwagę na tekst Krzysztofa Koślickiego pt. „Nowe wzory formularzy PIT już gotowe”.

Polecamy także lekturę artykułu Pawła Rochowicza pt. „Skarbówka wszczyna coraz więcej postępowań na podstawie klauzuli obejścia prawa”, opisujący wnioski płynące z konferencji zorganizowanej przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych na Uniwersytecie Łódzkim. Wśród omawianych tematów znalazło się między innymi postępowanie wszczynane na podstawie tzw. klauzuli obejścia prawa.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.