TaxPress nr 49/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Rozliczenie CIT już na nowych drukach”, który przypomina, że z dniem 1 grudnia 2019 roku zostały wprowadzone nowe wzory formularzy dla potrzeb podatku dochodowego od osób prawnych. Za istotny uznaliśmy również tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Wydatki na pokazy artystyczne, koncerty i konferansjera nie są kosztem podatkowym firmy – interpretacja”.

Ważny jest także artykuł, Przemysława Wojtasika pt. „Biała lista: kompensaty tak, sankcje nie”. Polecamy także Państwa uwadze tekst Aleksandry Tarki pt. „Sprzedaż domu jednorodzinnego na wczesnym etapie budowy – jaka stawka VAT”, w którym autorka opisuje precedensowy wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczący stawki VAT przy sprzedaży jednorodzinnego domu na wczesnym etapie budowy.

Istotny jest także artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Pracodawcy mogą nie zdążyć z wystawieniem PIT dla pracowników”, który donosi o nieprzygotowaniu przez Ministerstwo Finansów nowych wzorów formularzy PIT-11. Zwracamy również uwagę na tekst Krzysztofa Koślickiego pt. „Prezenty dla pracowników i emerytów czasem bez podatku”.

Polecamy także lekturę artykułu Pawła Rochowicza pt. „Nowa ordynacja podatkowa: na kodyfikację przyjdzie poczekać”, poruszający kwestie wejścia w życie nowej ordynacji podatkowej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.