TaxPress nr 48/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „Firma rozliczy w kosztach stracone bezpowrotnie pieniądze – wyrok NSA”, który opisuje spór dotyczących podatkowych konsekwencji kaucji. Za istotny uznaliśmy również tekst Krzysztofa Sobczaka pt. „Podatek od dużego handlu nadal odroczony”.

Ważny jest także artykuł, Przemysława Wojtasika pt. „Fiskus zmienia zdanie: nie księgujemy unijnego VAT”, który opisuje zmianę podejścia fiskusa odnośnie do zasad rozliczania unijnego VAT w podatkach dochodowych. Polecamy także Państwa uwadze tekst Pawła Rochowicza pt. „Nowe przepisy dotyczące białej listy podatników VAT”, w którym autor donosi o transmitowanej przez internet dyskusji zorganizowanej przez Ministerstwo Finansów, która była poświęcona tzw. białej liście podatników oraz podzielnej płatności.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Kiedy firma może ująć w kosztach podatkowych wydatki na drogie rzeczy”. Zwracamy również uwagę na tekst Krzysztofa Koślickiego pt. „Nauka przedsiębiorcy do rozliczenia, ale ciągle ryzykowna”.

Polecamy także lekturę artykułu Pawła Rochowicza pt. „Spory podatkowe za granicą będą prostsze”, który informuje o wejściu w życie ustawy, regulującej rozwiązywanie sporów między administracją krajową, a zagraniczną na gruncie podatkowym.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.