TaxPress nr 47/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAXPress polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Polski Ład z podpisem prezydenta” oraz artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Estoński CIT: fiskus zachęca firmy do superamortyzacji”.

Ważny jest też artykuł Redakcji Dziennika Gazety Prawnej pt. „E-faktury dobrowolne od 2022 r. Prezydent podpisał nowelizację ustawy o VAT” oraz artykuł Kamili Gancarz pt. „Ulga na zakup kasy fiskalnej online dla podatnika zwolnionego z VAT”, w którym autorka omawia sposób rozliczenia oraz wysokość ulgi na zakup kasy fiskalnej online dla podatników zwolnionych z VAT.

Istotny jest także artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Będzie nowy wzór ewidencji przychodów i środków trwałych” oraz artykuł Łukasza Zalewskiego pt. „Ewidencji do IP Box nie trzeba prowadzić na bieżąco”.

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „Fiskus nie odmówi wykładni podejrzanemu o chęć obejścia prawa”, w którym autorka omawia wyrok NSA sprzeciwiający się praktyce organów, które wykorzystują opinie klauzulowe z innych spraw, niekoniecznie o tożsamym stanie faktycznym po to, aby odmówić podatnikowi wydania interpretacji.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.