TaxPress nr 47/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Łatwiej o niższy CIT. Mogą go mieć też spółki komandytowe” oraz Krzysztofa Koślickiego pt. „MF zaczyna konsultacje w sprawie dokumentacji cen transferowych”.

Ważny jest też artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Firma wystawiająca nowe e-faktury otrzyma zwrot VAT w 40 dni”, w którym autorka przypomina o projekcie Ministerstwa Finansów zgodnie z którym przedsiębiorcy z końcem 2021 roku będą mieć możliwość wystawiania faktur przez platformę ministerstwa oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Można już wnioskować o zwrot VAT w ramach ulgi na złe długi”.

Istotny jest także artykuły Krzysztofa Sobczaka pt. „Senat proponuje zwiększenie udziału samorządów w dochodach z PIT” oraz Moniki Pogroszewskiej pt. „Przy pracy zdalnej nie ma podatku od rekompensaty za prąd”.

Polecamy też tekst Krzysztofa Koślickiego pt. „Rzecznik MŚP prosi NSA o zajęcie się postępowaniami karnymi skarbowymi”, w którym autor zwraca uwagę na informację Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, zgodnie z którą Rzecznik zwrócił się do Naczelnego Sądu Administracyjnego, o podjęcie uchwały celem wyjaśnienia przepisów związanych z dopuszczalnością kontroli przez sądy administracyjne zawieszenia biegu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.