TaxPress nr 47/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „Odszkodowanie dla pracownika w związku z likwidacją stanowiska jest kosztem pracodawcy – wyrok WSA”. Za istotny uznaliśmy również tekst Krzysztofa Koślickiego pt. „Morawiecki zapowiada kolejne uproszczenia podatków”, w którym autor informuje o zapowiedziach premiera Morawieckiego dotyczących przebudowy systemu podatkowego.

Ważny jest także artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Nie trzeba dzielić płatności tam, gdzie nie jest to konieczne”, opisujący pierwszą interpretację podatkową wydaną przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej związanej z obowiązkiem podzielnej płatności. Polecamy także Państwa uwadze tekst tego samego autora pt. „Wirtualnych rachunków nie trzeba zgłaszać fiskusowi”, podejmujący przypadek podatnika, który generuje dla poszczególnych klientów wirtualne numery rachunków bankowych, na które dokonywane są płatności.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Zerowy PIT dla młodych do dnia ukończenia 26 roku życia”, poruszający kwestię związaną z zerowym pitem dla osób, które nie ukończyły 26 roku życia. Zwracamy również uwagę na tekst Doroty Gajos-Kaniewskiej pt. „e-Deklaracje Desktop – koniec wsparcia dla Win XP/Vista, Linux i MacOS”.

Polecamy także lekturę artykułu Pawła Rochowicza pt. „Darowizna akcji czynnością pozorną – wyrok NSA”, który podejmuje temat związany z darowizną akcji w spółce na rzecz funduszu inwestycyjnego.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.