TaxPress nr 46/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAXPress polecamy Państwu artykuł Mariusza Szulca pt. „Zaliczki uproszczone nie podlegają sukcesji” oraz artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Skarbówka: można odliczyć mieszkanie dla prezesa”.

Ważny jest też artykuł Wiesławy Moczydłowskiej pt. „Brak faktur VAT nie zawsze pozbawia prawa do odliczenia podatku” oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Błąd w JPK_VAT bez czynnego żalu”, w którym autor informuje, że od 1 stycznia 2022 roku podatnicy zostaną zwolnieni z obowiązku składania czynnego żalu w przypadku wykrycia błędów w ewidencyjnej części JPK_VAT.

Istotny jest także artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Polski Ład: Amortyzacja mieszkań niby możliwa, ale zerowa” oraz artykuł Aleksandry Tarki pt. „Polski Ład: Kto się pośpieszy z zapłatą ZUS, obniży podatek za grudzień”.

Polecamy też tekst Krzysztofa Koślickiego pt. „Interpretacje i wiedza podatkowa są teraz w Eurece”, w którym autor przedstawia niedawno uruchomioną przez Ministerstwo Finansów wyszukiwarkę linii interpretacyjnych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.