TaxPress nr 45/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Podatki 2021: ograniczenia w amortyzacji majątku przedsiębiorstwa” oraz Pawła Rochowicza pt. „Podatki 2021: Estoński CIT – nowa zachęta inwestycyjna”.

Ważny jest też artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Nie będzie kar za błędy w Jednolitym Pliku Kontrolnym”, w którym autor wskazuje na deklarację Ministerstwa Finansów zgodnie, z którą fiskus na razie nie będzie stosował sankcji za błędy w oznaczeniach transakcji oraz Agaty Matłacz „MF: Najwięcej błędów w nowym JPK_VAT dotyczyło podpisywania plików”.

Istotne są także dwa artykuły Krzysztofa Koślickiego pt. „Fiskus ogranicza koszty podatkowe spółkom cywilnym” oraz pt. „Rozliczanie dochodów z Malty po nowemu”.

Polecamy też tekst Pawła Rochowicza pt. „Podatki 2021 – strategia podatkowa: więcej biurokratycznych obciążeń w relacjach z fiskusem”, w którym autor informuje o nowych obowiązkach podatkowych dla dużych podatników.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.