TaxPress nr 45/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł, Przemysława Wojtasika pt. „Spółki korzystają z niższego CIT, ale w tym roku są obostrzenia”. Za istotny uznaliśmy również tekst Pawła Rochowicza pt. „Zagadkowo wielkie straty w CIT utrzymują się kolejny rok”, w którym autor donosi o danych opublikowanych przez Ministerstwo Finansów według których kwota strat związana z luką w CIT w 2018 roku wyniosła 43 mld zł.

Ważny jest także artykuł , Grażyny J. Leśniak pt. „Zestaw skomponowany z batoników, chrupek i cukierków to nie nowy produkt”, opisujący interpretację Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej związanej z opodatkowaniem zestawu przekąsek. Polecamy także Państwa uwadze tekst Aleksandry Tarki pt. „Firma nie odliczy VAT za żłobek utworzony dla dzieci pracowników – wyrok NSA „, w którym autorka opisuje przypadek podatnika, który podjął decyzję o budowie przyzakładowego żłobka.

Istotny jest także artykuł Aleksandry Tarki pt. „Kiedy fiskus nie może domagać się zaległej zaliczki na PIT – wyrok NSA”, opisujący przypadek pracodawcy-płatnika, który nie pobrał zaliczek na PIT ze względu na interpretację, którą otrzymał od organu skarbowego. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Usługi wspólnika są podatkowym kosztem spółki”.

Polecamy także lekturę artykułu Doroty Gajos-Kaniewska pt. „Do 15 listopada 2019 r. można wznowić postępowanie podatkowe”, gdzie autorka powołując się na Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, przypomina o możliwości wznowienia postępowania podatkowego, w związku z wyrokiem TSUE.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.