TaxPress nr 43/2022

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Mariusza Szulca pt. „Wypłatę za urlop i chorobę uwzględnia się w uldze B+R” oraz artykuł Aleksandry Tarki pt. „Integracja ze współpracownikiem w firmie bez korzyści”.

Ważny jest też artykuł Mariusza Szulca pt. „Zawiniony niedobór wymaga korekty naliczonego VAT” oraz artykuł Moniki Wachowiec i Klaudii Kurzawińskiej-Butt pt. Jak dochować należytej staranności w VAT przy usługach zagranicznych„.

Istotne są również artykuły Moniki Pogroszewskiej pt. „Spłata kredytu na garaż nie daje ulgi w PIT oraz „Inwestycja w 38 działek to już działalność gospodarcza”.

Polecamy też tekst Doroty Gajos-Kaniewskiej pt. „Sąd: skarbówka nie może instrumentalnie wszczynać postępowania”, z którego wynika, że nie można mówić o   skutecznym zawieszeniu biegu terminu przedawnienia zobowiązań podatkowych w sytuacji, gdy wszczęcie postępowania miało charakter instrumentalny.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.