TaxPress nr 43/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Jan Sarnowski: Będzie nowa ulga dla sponsorów” oraz artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Fiskus zgadza się na powrót pracowniczej integracji”.

Ważny jest też artykuł Mariusza Szulca pt. „Limit zwolnienia z VAT pozostanie bez zmian” oraz artykuł Przemysława Stefanowicza pt. „Doradztwo przy transferze ZCP z prawem do odliczenia VAT”, dotyczący interpretacji, w której dyrektor KIS potwierdził, iż podatnik ma prawo do odliczenia VAT od kosztów związanych z zakupem usług przygotowania oraz przeprowadzenia transakcji zbycia ZCP.

Istotny jest także artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „”Polski Ład” PiS: Chcesz ulgę, licz się z kontrolą” oraz artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Wartość auta to nie tylko raty i opłata wstępna”.

Polecamy też tekst Przemysława Wojtasika pt. „Fiskus popełnił błąd, masz prawo do odszkodowania”, w którym autor omawia, kiedy oraz w jaki sposób podatnik może ubiegać się o rekompensatę, jeżeli pokontrolna decyzja urzędników okazała się błędna.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.