TaxPress nr 43/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Zatory płatnicze: będzie wyższy podatek dla zalegających z płatnościami”, w którym autor donosi o nowym rozwiązaniu mającym na celu zmniejszenie zatorów płatniczych. Za istotny uznaliśmy również tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Przedsiębiorca, który został oszukany, zapłaci CIT od wartości straconych towarów”.

Ważny jest także artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Nowy JPK_VAT już w przyszłym roku”. Polecamy także Państwa uwadze tekst Aleksandry Tarki pt. „Split payment: zostało mało czasu, by założyć konto w PLN”, w którym autorka zwraca uwagę na konieczność otworzenia polskich rachunków w bankach, w związku z obowiązkowym split payment, przez podmioty, które w Polsce są zarejestrowane tylko na VAT.

Istotny jest także artykuł Aleksandry Tarki pt. „Wynajmowanie kilkudziesięciu mieszkań przekreśla prawo do ryczałtu – wyrok NSA”, w którym jest opisany przypadek właściciela kilkudziesięciu nieruchomości oraz jego wątpliwości związanych z formą opodatkowania. Zwracamy również uwagę na tekst tej samej autorki pt. „Zadośćuczynienie od dewelopera za hałas z budowy opodatkowane PIT – wyrok NSA”.

Polecamy także lekturę artykułu Pawła Rochowicza pt. „Nowe przepisy usprawniające rozwiązywanie sporów o podatki między krajami UE”, w której autor opisuje nowe przepisy, mające na celu usprawnić rozwiązywanie sporów o podatki między krajami Unii Europejskiej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.