TaxPress nr 42/2022

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Procedura squeeze out nie pozbawia estońskiego CIT” oraz artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Lepsza kara niż niepotrzebne zakupy”.

 Ważny jest też artykuł Mariusza Szulca pt. „Likwidowane firmy muszą korygować naliczony VAT od niesprzedanego majątku” oraz artykuł Aleksandry Tarki  pt. „Sankcyjne czynności nie generują opodatkowania”.

 Istotny jest również artykuł Wiesławy Moczydłowskiej pt. „NSA: To podatnik rozlicza podatek, nie spółka”, a także artkuł Przemysława Wojtasika pt. PIT od auta wykupionego z leasingu nawet po zamknięciu firmy„.

Polecamy też tekst Wiesławy Moczydłowskiej pt. „NSA: Fiskus może żądać informacji o podatnikach od administratorów portali”, z którego wynika, że organy podatkowe mają prawo żądać od podatnika prowadzącego działalność gospodarczą informacji o zdarzeniach mających wpływ na treść zobowiązania podatkowego dotyczących innych podmiotów czy podatników, nie tylko w trakcie trwania postępowania podatkowego lub kontrolnego, ale również przed ich wszczęciem.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.