TaxPress nr 42/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu dwa artykuły Pawła Rochowicza pt. „Najwięksi podatnicy rozliczą się w Warszawie”, oraz „CIT – dotkliwy cios w firmy rodzinne i w zamykającą się gospodarkę”.

Ważny jest też artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Nowy JPK: grzywna za niepotrzebne oznaczenia”, w którym autor opisuje odpowiedź Ministerstwa Finansów na pytanie Rzeczpospolitej dotyczące błędów w jednolitym pliku kontrolnym podlegających grzywnie oraz Krzysztofa Koślickiego „MF kończy konsultowanie zmian dotyczących faktur uproszczonych”.

Istotny jest także artykuł Krzysztofa Sobczaka pt. „Nowe formularze ułatwią rozliczenie darowizn na walkę z koronawirusem”. Na uwagę zasługuje również tekst Ewy Konderak „Zaliczki na PIT później. Dotyczy to części firm”.

Polecamy też artykuł Pawła Szala oraz Wojciecha Majkowskiego pt. „Polski Fundusz Rozwoju ruszył z kontrolami firm”, w którym autorzy informują o podjęciu pierwszych czynności przez Polski Fundusz Rozwoju zmierzających do weryfikacji udzielonego wsparcia w ramach tarczy
finansowej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.