TaxPress nr 42/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Grażyny J. Leśniak pt. „Szef KAS: Przyłączone spółki mogą pokryć stratę”, w którym autorka opisuje opinię zabezpieczającą wydaną przez Szefa Administracji Skarbowej dotyczącą połączenia spółki dominującej oraz spółek zależnych. Za istotny uznaliśmy również tekst Roberta Nogackiego pt. „Różnice kursowe pożyczki walutowej podlegają wyłączeniu z kosztów w CIT – wyrok NSA”.

Ważny jest także artykuł Pawła Rachowicza pt. „Zerowa stawka VAT: oszustwa poza UE nie mogą szkodzić unijnemu eksporterowi”, w którym autor donosi o orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości UE związanym z pytaniem prejudycjalnym Naczelnego Sądu Administracyjnego, które dotyczyło warunków opodatkowania eksportu. Polecamy także Państwa uwadze tekst Aleksandry Tarki pt. „Obowiązkowe badania psychologiczne – czy są zwolnione z VAT”.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Czy można zaliczyć do podatkowych kosztów wydatki na sport albo lekarza„. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Firma zapłaci niższy PIT już za wrzesień 2019”, w którym ten sam autor informuje o niższej stawce za PIT już za wrzesień 2019 roku.

Polecamy także lekturę artykułu Jolanty Nowickiej pt. „Nie każdy może być stroną w postępowaniu podatkowym”, który porusza kwestię związaną z byciem stroną w postępowaniu podatkowym.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.