TaxPress nr 41/2022

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Szweda pt. „Wydatki na komandytariusza mogą być kosztem CIT”.

Ważny jest również artykuł Wiesławy Moczydłowskiej pt. „Dostawa energii cieplnej to usługa odrębna – nie korzysta ze zwolnienia z VAT” oraz artykuł Łukasza Zdeba pt. „Udostępnianie serwerów zagranicznemu kontrahentowi bez polskiego VAT”.

Istotny jest również artykuł Wiesławy Moczydłowskiej pt. „NSA: Rabat za udział w konkursie internetowym to nie wzbogacenie podatnika”, artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Dodatkowa odprawa z PIT” oraz artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Czynsz i media w kosztach firmy”.

 Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „Sąd: fiskus musi uważać, pod jaki adres wysyła list”, w którym autorka omawia wyrok NSA, z którego wynika, że właściwym do doręczeń decyzji o odpowiedzialności osób trzecich jest adres wynikający z bazy PESEL, nie zaś adres miejsca zamieszkania zgłoszony w CEiDG.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.