TaxPress nr 40/2022

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Estoński CIT nie wyklucza cen transferowych” oraz artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Fiskus nie zgadza się na estoński CIT dla firm IT”.

 Ważny jest też artykuł Przemysława Wojtasika pt. „TSUE: umowa może być fakturą VAT” oraz artykuł Łukasza Zalewskiego pt. Można odzyskać VAT, gdy dłużnikiem jest podatnik zwolniony„.

 Istotny jest również artykuł Wiesławy Moczydłowskiej pt. NSA: Noclegi przychodem obcokrajowców, koszty legalizacji pracy już nie„, a także artkuł Łukasza Zalewskiego pt. „Zakup nieruchomości za granicą również z preferencją w PIT”.

Polecamy też tekst Krzysztofa Piwódzkiego pt. „Wspólnik może zlecić zapłatę podatku dochodowego z konta spółki”, w którym WSA orzekł o możliwości zapłaty podatku przez inny podmiot, ze środków powierzonych mu przez podatnika, gdy czynność ta ma jedynie charakter techniczny.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.