TaxPress nr 40/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „Posłowie nakładają CIT na 40 tys. firm rodzinnych”, oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Sejm za tzw. estońskim CIT w Polsce”, w którym autor informuje o nowelizacji przepisów ustawy o CIT oraz PIT przez sejm związanej z wprowadzeniem tzw. estońskiego CIT dla polskich firm od 1 stycznia 2021 roku.

Ważny jest też artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Podatki na pomoc – firmy potrzebują pieniędzy na utrzymanie biznesu” oraz Krzysztofa Koślickiego „Nowy JPK obowiązuje, a firmy nie wiedzą, które transakcje raportować”.

Istotny jest także artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Państwa OECD obniżają podatki, by łagodzić skutki epidemii”. Na uwagę zasługuje również tekst Przemysława Wojtasika „Powrót pracownika do domu taksówką bez podatku”.

Polecamy też artykuł Pawła Rochowicza pt. „Kolejne ograniczenia w wydawaniu interpretacji prawa podatkowego”, w którym autor donosi o planach Ministerstwa Finansów związanych z wprowadzeniem ograniczeń w wydawaniu interpretacji podatkowych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.