TaxPress nr 40/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Przedsiębiorca odliczy zakupy na podstawie paragonu – interpretacja podatkowa”, który opisuje interpretację podatkową związaną z możliwością odliczenia zakupów na podstawie paragonu. Za istotny uznaliśmy również tekst Magdaleny Kraszewskej-Szuby pt. „Jak udokumentować zakup usług niematerialnych”.

Ważny jest także artykuł Pawła Rochowicza pt. „Split payment: wątpliwe korekty i potrącenia w systemie podzielonej płatności”, w którym autor zwraca uwagę na wątpliwości, które pojawiają się w związku z metodą podzielnej płatności obowiązującej od 1 listopada bieżącego roku. Polecamy także Państwa uwadze tekst Przemysława Wojtasika pt. „Zakończenie działalności gospodarczej a odliczenia VAT”.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Zwolnienie z PIT do 26 roku życia – kiedy”. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Pensja za październik już z niższą stawką podatku PIT”, w którym ten sam autor przypomina o obowiązującej od października niższej stawce podatku, która dla pierwszego progu podatkowego wynosi 17 procent.

Polecamy także lekturę artykułu Aleksandry Tarki pt. „75-proc. podatek za wysłanie pieniędzy poza bankiem – wyrok NSA”, w którym autorka opisuje wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczący przekazu gotówkowego na kwoty bez pokrycia w legalnych dochodach.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.