TaxPress nr 39/2022

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Zagraniczne spółki to też spółki. Udziały w nich wykluczają estoński CIT” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „Nie można odliczyć CIT za okres, gdy spółka była jawna”.

 Ważny jest również artykuł Łukasza Zalewskiego pt. „VAT bez faktury nie jest kosztem” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „Problemy finansowe sprzedającego bez wpływu na odliczenie VAT”.

 Istotny jest również artykuł Katarzyny Jędrzejewskiej pt. „Podatek solidarnościowy: Jest strata, nie ma PIT – czy trzeba płacić daninę?” oraz artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Domowa firma rozliczy prąd i ogrzewanie w kosztach PIT”.

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „Należność powyżej 1000 zł tylko z konta podatnika”, w którym autorka omawia wyrok NSA, z którego wynika, że zapłata należności podatkowej przekraczającej 1 000 zł z rachunku kogoś innego nie powoduje wygaśnięcia zobowiązania podatkowego.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.