TaxPress nr 39/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Spółka partnerska z jednym podatkiem.”, w którym autor informuje, że część podmiotów, po ogłoszeniu planów Ministerstwa Finansów dotyczących podwójnego opodatkowania spółek komandytowych, rozpoczęła już procedury przekształceniowe oraz artykuł Wiesławy Moczydłowskiej pt. „MF i PFR zapewniają o braku ryzyka utraty finansowania w przypadku restrukturyzacji spółek”.

Ważny jest też artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Chcesz fakturę, proś o nią od razu – minister finansów o paragonie z NIP nabywcy” oraz Marcina Musiała „MF: przygotowano zmiany usprawniające Tax Free”.

Istotny jest także artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Szczepienia przeciwko grypie bez podatku dochodowego”. Na uwagę zasługuje również tekst Przemysława Wojtasika „Inwestycja w złoto a podatek dla fiskusa”.

Polecamy też artykuł Pawła Rochowicza pt. „Ordynacja podatkowa: cztery doby paraliżu firmy – blokada firmowych rachunków będzie dłuższa”, w którym autor donosi o planach dotyczących wydłużenia blokad rachunków, z obecnych 72 godzin do 96.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.