TaxPress nr 39/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Roberta Nogackiego pt. „Zakup towaru słabej jakości lub niezgodnego z zamówieniem a koszty”, który porusza kwestię związaną z zakupem towarów przez przedsiębiorców, które okazują się być słabej jakości, niezgodne z zamówieniem, lub niepotrzebne, a kosztem uzyskania przychodu. Za istotny uznaliśmy również tekst Redakcji INFOR.PL pt. „Przedłużony termin do złożenia zeznania CIT-8 i wpłaty podatku”, w którym Redakcja INFOR.PL donosi o komunikacie wydanym przez Ministerstwo Finansów.

Ważny jest także artykuł Pawła Rochowicza pt. „Czy split payment obowiązkowy będzie dla małych firm”. Polecamy także Państwa uwadze tekst Tomasz Szymańskiego pt. „Nie trzeba dokumentować wykonania usług niematerialnych aby odliczyć VAT”, opisujący wyrok z dnia 18 lipca 2019 roku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, w którym sąd uznał, że aby odliczyć VAT od usług niematerialnych nie trzeba posiadać dokumentacji będącej potwierdzeniem jej wykonania, lecz wystarczy posiadanie samej faktury.

Istotny jest także artykuł Pawła Rochowicza pt. „Specjalne strefy ekonomiczne: prosta operacja na silikonie nie da ulgi w PIT”. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Koszty podatkowe: dwa samochody w małej firmie – interpretacja” w którym ten sam autor opisuje przypadek lekarza, który zwrócił się do organu podatkowego o wydanie interpretacji związanej z rozliczeniem w kosztach drugiego leasingowanego samochodu.

Polecamy także lekturę artykułu Aleksandry Tarki pt. „Postępowanie egzekucyjne: żona może żądać zdjęcia blokady wspólnego konta – wyrok WSA”, opisujący przypadek zajęcia egzekucyjnego dwóch kont podatnika przez fiskusa.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.