TaxPress nr 38/2022

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Łukasza Zalewskiego pt. „Spółki komandytowe inaczej ustalały prawo do 9-proc. CIT” oraz artykuł Mateusza Adamskiego pt. „Wydatków na nową aranżację biura nie można wrzucić w koszty”.

Ważne jest również artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Zawyżony VAT na paragonie. Jest szansa na jego zwrot” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „Sprzedaż promocyjna za złotówkę z pełnym odliczeniem”.

 Istotne jest również artykuł pt. „Wynajmujący płaci PIT tylko od czynszu” oraz artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Fiskus daje ulgę w PIT na diety kierowców”.

Polecamy też tekst Wiesławy Moczydłowskiej pt. „NSA: Skarbówka nie może odbijać piłeczki do podatnika”, w którym autorka omawia wyrok NSA, z którego wynika, że organy skarbowe nie mogą przerzucać na podatników odpowiedzialności za ocenę prawną opisanego stanu faktycznego.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.