TaxPress nr 38/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „Transformacja spółki czasem daje prawo do niskiego opodatkowania” oraz Krzysztofa Koślickiego pt. „Polski Ład: Składka zdrowotna będzie niższa, ale pojawi się nowy podatek”.

Ważny jest też artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Zostało kilka miesięcy na rejestrację w systemie Tax Free” oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Wirtualna kasa fiskalna nie będzie musiała drukować paragonów” w którym autor informuje, że po spełnieniu określonych warunków przedsiębiorca prowadzący sprzedaż za pomocą kas wirtualnych zostanie zwolniony z obowiązku wystawiania papierowych paragonów.

Istotne są także dwa artykuły Przemysława Wojtasika pt. „Fiskus łagodzi nowe przepisy o leasingu samochodów” oraz pt. „Zwrot kosztów przejazdu ze zwolnieniem z PIT”.

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „Modyfikacja stawek możliwa także wstecz”, w którym sąd stanął po stronie podatnika twierdząc, że podatnik ma prawo do zmiany stawek amortyzacyjnych w każdym momencie.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.