TaxPress nr 38/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „CIT od spółek komandytowych nieco później – od 1 maja 2021 r.”, w którym autor powraca z tematem nałożenia na spółki komandytowe CIT oraz artykuł Krzysztofa Sobczaka pt. „Polski system podatkowy nisko oceniony”.

Ważne są także dwa artykuły Przemysława Wojtasika pt. „JPK da firmom popalić – problemy przedsiębiorców z raportowaniem VAT po 1 października 2020 r.” oraz „Warunki ulgi na złe długi zbyt surowe – wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE”.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Niższy podatek dla prawnika, który przyjmie aplikanta”. Na uwagę zasługuje również tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Wynajmujesz lokale? Fiskus już nie zakwestionuje prawa do ryczałtu nawet od kilkudziesięciu mieszkań”.

Polecamy też artykuł Pawła Rochowicza pt. „Podatnik bez praw po kontroli – projekt zmian w ordynacji podatkowej”, w którym autor donosi o planach zmian w ordynacji podatkowej dotyczących procedur, którymi miałoby być wprowadzenie prekluzji dowodowej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.