TaxPress nr 37/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „Radcowie: zmiany w CIT uderzą w kancelarie prawnicze”, w którym autor wskazuje na głos krytyki Krajowej Rady Radców Prawnych wobec rządowego projektu nakładającego na spółki komandytowe CIT oraz artykuł Jolanty Ojczyk pt. „Pracodawcy RP: Opodatkowanie spółek komandytowych to cios w polską przedsiębiorczość”.

Ważny jest także artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Firmom coraz trudniej jest odzyskać VAT „. Ponadto godnym uwagi jest artykuł Krzysztofa Sobczaka pt. „Sejm potwierdził utrzymanie podwyższonych stawek VAT”.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Firma w mieszkaniu: toaleta i kuchnia w kosztach podatkowych”. Na uwagę zasługuje również tekst Wiesławy Moczydłowskiej pt. „Wynajem domku letniskowego z 8,5 proc. PIT”.

Polecamy też artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Tarcza antykryzysowa: firma nie płaci fiskusowi od subwencji”, w którym autorka opisuje interpretację podatkową Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej dotyczącą opodatkowania subwencji otrzymanej z tzw. Tarczy Antykryzysowej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.