TaxPress nr 36/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Skarbówka: filantropia daje firmie podatkowe korzyści” oraz Mai Perużyńskiej pt. „Strata podatkowa a zwolnienie ze sporządzania dokumentacji cen transferowych”.

Ważny jest też artykuł Mariusza Szulca pt. „Wewnątrzwspólnotowa sprzedaż na odległość nie zawsze w JPK” oraz artykuł Łukasza Zalewskiego pt. „Pracownik płaci 1 zł, ale firma uiści VAT od pełnej wartości”, w którym autor opisuje wyrok NSA rozstrzygający co stanowi podstawę opodatkowania VAT świadczeń dla pracowników dofinansowywanych przez pracodawcę.

Istotne są także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Polski Ład PiS: przedsiębiorca zapłaci PIT od leasingowanego samochodu” oraz Krzysztofa Koślickiego pt. „MF zapowiada złagodzenie przepisów o rezydencji podatkowej”.

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „Rozstrzygnięcia urzędników można zaskarżyć przez internet”, w którym autorka przypomina, że już od dwóch lat podatnicy mogą składać pisma procesowe elektronicznie za pomocą e-dokumentów.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.