TaxPress nr 36/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Sobczaka pt. „MF: Po konsultacjach z biznesem poprawiamy „estoński CIT”, w którym autor donosi o zapowiedziach Ministerstwa Finansów zgodnie, z którymi projekt tzw. estońskiego CIT w Polsce zostanie poprawiony oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Ponad 70 tysięcy firm zapłaci wyższy podatek”.

Ważny jest także artykuł Patrycji Rojek – Sochy pt. „Senat przeciw odroczeniu powrotu stawek VAT 22 proc. i 7 proc.”. Ponadto godnym uwagi jest artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Zmiany w JPK_VAT: firmy muszą już oznaczać towary na nowych zasadach”.

Istotny jest także kolejny artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Fiskus zmienił zdanie w sprawie rad nadzorczych – interpretacja podatkowa”. Na uwagę zasługuje również tekst Krzysztofa Koślickiego pt. „Ponad 900 mln złotych przekazali Polacy w ramach 1 procenta”.

Polecamy też artykuł Aleksandry Tarki pt. „W pandemii prawo zadziała wstecz – WSA o przesunięciu rat podatku od nieruchomości”, w którym autorka opisuje wyrok Wojewódzkiego Sąd Administracyjnego dotyczący przesunięcia terminu płatności raty podatku od nieruchomości, który już minął.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.