TaxPress nr 36/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Rozliczenie kosztów w zamian za donos do urzędu”. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „Wydatki na samolot można wliczyć w koszty – interpretacja podatkowa”, w którym Przemysław Wojtasik informuje o interpretacji organu podatkowego dotyczącej możliwości zaliczenia w koszty podatkowe leasingowanego samolotu.

Ważny jest także artykuł Grażyny J. Leśniak pt. „W trakcie zawieszenia działalności można składać deklaracje”. Polecamy także Państwa uwadze tekst redakcji INFOR.PL pt. „Nowe zasady wystawiania faktur do paragonów od 1 stycznia 2020 r.”, w którym redakcja informuje o nowych zasadach wystawiania faktur do paragonów.

Istotny jest także artykuł pt. „Wakacyjne lokum z preferencją w PIT „, w którym Aleksandra Tarka opisuje przypadek właścicielki trzech nieruchomości na wynajem. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Wspólny PIT z małżonkiem nie uchroni przed daniną solidarnościową”.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „NSA: paragon nie musi trafić do ręki klienta”, w którym Aleksandra Tarka opisuje spór jednego z polskich liderów paliwowych z fiskusem dotyczący kwestii wydania paragonu klientowi.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.