TaxPress nr 35/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „MF: Ulga na robotyzację i automatyzację w połowie 2021 roku”, w którym autor informuje o planach związanych z implementacją ulgi na robotyzację oraz automatyzację, oraz artykuł Pawła Rochowicza pt. „CIT: spółka, która nie ujawni tego, co i tak wiadome, zapłaci podwójnie”.

Ważny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Zmiany w JPK_VAT od 1 października 2020 r.: jakie konsekwencje popełnienia błędu”. Ponadto godnym uwagi jest artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Łatwiej skorygować rozliczenie VAT – interpretacja podatkowa”.

Istotny jest także artykuł Aleksandry Tarki pt. „Darowizna w rodzinie – czy musi być wykonana przelewem”. Na uwagę zasługuje również tekst Krzysztofa Koślickiego pt. „Przedsiębiorcy przeciwni objęciu CIT spółek komandytowych”.

Polecamy też kolejny artykuł Aleksandry Tarki pt. „STIR: do terminu blokady rachunku podatnika nie wlicza się sobót i dni wolnych od pracy – wyrok NSA”, w którym autorka opisuje wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego, odnoszący się do biegu terminów stosowania blokad kont.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.