TaxPress nr 34/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „Zmiany w CIT: co czeka przedsiębiorców w 2021 roku”, w którym autor opisuje plany ministerstwa finansów dotyczące zmian w podatku dochodowym od osób prawnych oraz artykuł Łukasza Zalewskiego pt. „Podatnicy CIT będą musieli raportować swoją politykę podatkową”.

Ważny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „VAT: nowe zasady wysyłki JPK od 1 października 2020 r.”, w którym autor donosi o publikacji przez ministerstwo finansów komunikatu dotyczącego zmian zasad przekazywania Jednolitego Pliku Kontrolnego. Ponadto godnym uwagi jest artykuł Patrycji Rojek-Sochy pt. „Sejm za odroczeniem powrotu stawek VAT 22 proc. i 7 proc.”.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Szczepionki na grypę od pracodawcy jednak bez PIT”. Na uwagę zasługuje również tekst Wiesławy Moczydłowskiej pt. „Darowizny maseczek z ulgą podatkową tylko do końca września”.

Polecamy też kolejny artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Przemysław Wojtasik: Dwie twarze skarbówki”, w którym autor zwraca uwagę, na powrót do niedobrych dla przedsiębiorców praktyk skarbówki.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.