TaxPress nr 33/2022

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Fiskus nie pozwala odzyskać kosztów doradztwa i reklamy” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „MF: Wadliwie zgłoszeni do estońskiego CIT dostaną szansę naprawy”.

Ważne są również dwa artykuły Aleksandry Tarki pt. „Slim VAT 3: więcej przedsiębiorców skorzysta z metody kasowej” oraz artykuł pt. „Porsche w jednoosobowej firmie z pełnym odliczeniem VAT”.

Istotne jest również artykuł Aleksandry Tarki pt. „Sąd: PIT może wpłacić wyręczyciel, i to nawet gdy jest wyższy niż 1000 zł” oraz artykuł Pawła Rochowicza pt. „Pracownicy korzystający z kosztów autorskich tracą na Polskim Ładzie”.

Polecamy też tekst Pawła Rochowicza pt. „Będą nowe reguły wydawania informacji o stawkach VAT, akcyzy i cła”, w którym autor omawia projekt zmian dotyczących m.in. ujednolicenia sytemu wydawania informacji klasyfikacyjnych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.