TaxPress nr 33/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza „Polski Ład PiS: tak Ministerstwo Finansów chce uszczelnić system CIT” oraz Łukasza Zalewskiego pt. „Polski Ład: Fiskus dokręci śrubę zagranicznym spółkom kontrolowanym”.

Ważny jest też artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Opublikowane struktury do e-faktur” oraz artykuł Grażyny J. Leśniak pt. „Ulga na zakup kas wirtualnych – objaśnienia podatkowe MF”, w którym autorka informuje, iż na stronie Ministerstwa Finansów pojawiła się robocza wersja struktur logicznych do e-faktur.

Istotne są także artykuły Przemysława Wojtasika pt. „”Polski Ład” PiS: zakup mieszkania nie rozliczmy już w podatkowych kosztach przedsiębiorstwa” oraz Krzysztofa Koślickiego pt. „Adwokaci chcą prawa do niższej stawki ryczałtu”.

Polecamy też tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Odroczenie zapłaty podatku to nie pomoc publiczna – wyrok WSA”, w którym autorka omawia wyrok WSA, dotyczący błędnej kwalifikacji udzielanych przez fiskus ulg w spłacie zobowiązań podatkowych jako pomoc de minimis.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.