TaxPress nr 32/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Fiskus sprawdzi rozliczenia i prześwietli majątek firm” oraz Pawła Rochowicza pt. „Polski Ład PiS: spółki z siedzibą za granicą będą zmuszone płacić polski podatek dochodowy”.

Ważny jest też artykuł Łukasza Zalewskiego pt. „TSUE zbada polskie przepisy wyłączające opodatkowanie VAT” oraz artykuł Tomasza Michalika pt. „Pomysł Grup VAT jest dobry, wymaga jednak pewnych poprawek”, w którym autor porusza temat trudnych do spełnienia wymogów utworzenia grupy VAT, określonych w projekcie zmiany ustawy o VAT.

Istotny jest także artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Polski Ład PiS: nikt nowy nie skorzysta z karty podatkowej” oraz Krzysztofa Koślickiego pt. „MF zachęca do powrotu do Polski i proponuje abolicję podatkową”.

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „Przedłużony zwrot VAT: podatnik ma prawo do wszechstronnej weryfikacji – wyrok WSA”, w którym autorka omawia wyrok WSA, dotyczący wielokrotnie przedłużanego przez fiskus terminu zwrotu nadwyżki podatku VAT.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.