TaxPress nr 32/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł pt. „Fiskus dobiera się do firm telekomunikacyjnych”, w którym Urszula Zielińska informuje o wzmożonych kontrolach organów podatkowych u podatników stosujących skomplikowane struktury transgraniczne. Za istotny uznaliśmy również tekst Aleksandry Tarki pt. „Amortyzacja: rusztowanie w częściach nie jest dla CIT całością – wyrok NSA” dotyczący sposobu rozliczenia w kosztach w CIT wydatków na części, z których składane są rusztowania wydzierżawiane przez spółkę innym podmiotom.

Ważny jest także artykuł pt. „VAT: fiskus wprowadza nową klasyfikację towarów i usług”, w którym Paweł Rochowicz omawia skutki wejścia w życie nowelizacji ustawy o VAT wprowadzającej tzw. system deklaracji VDEK. Polecamy także Państwa uwadze tekst Kajetana Kubicza pt. „Kiedy protokół odbioru robót warunkuje powstanie obowiązku podatkowego w VAT” informujący o ważnym orzeczeniu TSUE z maja br.

Istotny jest także artykuł Renaty Ryzak pt. „Gdzie zapłaci podatek polski pracownik zatrudniony u zagranicznego pracodawcy”, w którym autorka omawia zasady opodatkowania dochodów ze stosunku pracy uzyskanych od zagranicznego pracodawcy przez polskiego rezydenta. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Sprzedaż mieszkania po rozwodzie a podatek PIT” omawiający skutki wejścia w życie nowelizacji ustawy o PIT z początku br.

Polecamy także lekturę artykułu pt. „Cofnięcie skutków unikania opodatkowania – informacja Szefa KAS”, w którym Redakcja INFOR.PL informuje, że Szef KAS wydał informację dotyczącą stosowania nowych przepisów pozwalających na dobrowolne wycofanie się ze schematów optymalizacyjnych i cofnięcie skutków unikania opodatkowania.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.