TaxPress nr 31/2022

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Estoński CIT. Podatek od zaliczek na dywidendę jednak z potrąceniem” oraz artykuł Aleksandry Tarki pt. „Sąd: Farma wiatrowa to projekt w interesie ogółu z ulgą w CIT”.

Ważne są również artykuł Mariusza Szulca pt. „WSA: Podatek od wadium jak od zaliczek i zadatków” oraz artykuł Aleksandry Tarki pt. „Fiskus czepia się formalności, żeby bezprawnie ograniczać odliczenie VAT od aut”. 

Istotne jest również artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Inwestujący w zabytki mogą sporo zaoszczędzić” oraz artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Prąd jest niezbędny w biznesie, fiskus to rozumie”.

Polecamy też tekst Grażyny J. Leśniak pt. „Dwie umowy z pracownikiem nie uchronią pracodawcy od wypłaty nadgodzin”, w którym autorka zawraca uwagę, że wyrok TSUE może wpłynąć na orzecznictwo ws. nadgodzin pracowników zatrudnionych u jednego pracodawcy na podstawie kilku umów o pracę.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.