TaxPress nr 30/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu dwa artykuły Przemysława Wojtasika pt. „Estoński CIT: zaporowe kryteria dla wielu małych firm” oraz „Estoński CIT w Polsce: dwa nowe sposoby rozliczenia spółek od 2021 roku”.

Ważny jest także artykuł Pawła Rochowicza pt. „Nowe przepisy dot. VAT: split payment nieco wygodniejszy”, w którym autor opisuje projekt zmian ustawy o VAT, który uwzględnia zmiany reguł stosowania mechanizmu podzielnej płatności. Ponadto godnym uwagi jest artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Rząd zmieni przepisy, by nie obniżać stawek VAT”.

Istotny jest także artykuł Patrycji Dudek pt. „KIS: Liczy się cel mieszkaniowy, a nie forma nabycia”, w którym autorka opisuje interpretację dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej dotyczącą ulgi w PIT związanej z nabyciem nieruchomości na własne cele mieszkaniowe. Na uwagę zasługuje również tekst Wiesławy Moczydłowskiej pt. „NSA: Od przychodów z najmu kilku nieruchomości można płacić ryczałt”.

Polecamy też artykuł Pawła Rochowicza pt. „Kiedy nowa ordynacja podatkowa: rząd płaci ekspertom, ale z ich pracy nikt nie korzysta”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.