DMS TaxPress Nr 3/2024

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Mariusza Szulca pt. „Ulga na robotyzację. Powrócił podatkowy problem” oraz artykuł Roberta Stępnia pt. „Fiskus znów przegrał w sprawie kosztów finansowania dłużnego”.

Ważny jest też artykuł Katarzyny Jędrzejewskiej i Pawła Jastrzębowskiego pt. Zajęcia z gimnastyki artystycznej są zwolnione z VAT” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „Stacjonarna sprzedaż elektroniki może być bez VAT”.

Istotny jest też artykuł Roberta Stępnia pt. Emerytury polskich funkcjonariuszy są opodatkowane w Polsce” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „Zwrot kosztów podróży pracownika zdalnego jest wolny od PIT”, z którego wynika, że pracownik zdalny, który zgodnie z poleceniem musi się stawić w siedzibie pracodawcy znajdującej się w innym województwie, odbywa podróż służbową. Tym samym zwrot wydatków z nią związanych jest zwolniony z PIT do wysokości określonej w rozporządzeniu ministra pracy i polityki społecznej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.