TaxPress nr 29/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Koniec odliczania składek ZUS w spółkach komandytowych” oraz Krzysztofa Koślickiego pt. „Fiskus wkrótce sprawdzi rozliczenia z firmami zagranicznymi”.

Ważny jest też artykuł Mariusza Szulca pt. „Walka z wirusem czasowo bez VAT”, oraz artykuł Marcina Szymankiewicza pt. „Co się zmieniło od lipca w JPK_VAT”, w którym autor opisuje wprowadzone zmiany dotyczące wypełniania jednolitych plików kontrolnych.

Istotne są także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Zatrudniasz na czarno? Fiskus szykuje podatkowe sankcje” oraz Jakuba Piaseckiego pt. „Uchwała NSA ws. PIT od wynajmu: to podatnik decyduje czy nieruchomości wykorzysta w biznesie”.

Polecamy też tekst Pawła Rochowicza pt. „Doradca podatkowy: Fiskus dopadnie nawet wirtualną działalność”, w którym autor w rozmowie z doradcą podatkowym porusza temat podatku cyfrowego, wskazując m.in. jakich podmiotów będzie on dotyczył.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.