TaxPress nr 29/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Wojciecha Kaczmara, Krzysztofa Słyka pt. „W tym roku obowiązują nowe formularze CIT-CFC i PIT-CFC” oraz Przemysława Wojtasika „Tarcza antykryzysowa: fiskus nie chce podatku od subwencji z PFR. Na razie”.

Ważny jest także artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Firmy mają problem z nowymi stawkami VAT”, w którym autor informuje o problemach przedsiębiorców związanych z implementacją nowej matrycy VAT. Ponadto godnym uwagi jest artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Można odliczać VAT i koszty podatkowe z faktur przechowanych w chmurze”.

Istotny jest także artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Praca zdalna wykonywana za granicą może być podatkową pułapką”, w którym autor porusza kwestię dotyczącą wykonywania pracy zdalnej poza granicami kraju. Na uwagę zasługuje również tekst Krzysztofa Sobczaka pt. „MF: Polacy przekazali blisko 900 mln zł dla organizacji z 1 proc. PIT”.

Polecamy też artykuł Aleksandry Tarki pt. „Postępowanie podatkowe: możliwość upadku firmy nie uchroni przed zajęciem konta – wyrok NSA”, w którym autorka opisuje wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego, odnoszący się do kwestii zajęcia konta przez fiskusa.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.