TaxPress nr 29/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „WSA o kosztach podatkowych: wydatki na usługi w modelu zamówień centralnych” dotyczący wyroku w zakresie stosowania ograniczeń rozliczania w kosztach do wydatków na usługi zakupione od podmiotów powiązanych w ramach tzw. modelu zamówień centralnych. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „CIT: wyrok NSA w sprawie przekształcenia spółki kapitałowej przed zmianą przepisów” tej samej autorki.

Ważny jest także artykuł Nadii Senkowskiej, Grzegorza Bruszewskiego i Edyty Roś pt. „Obowiązkowy split payment dopiero od 1 listopada 2019 r.” informujący o zapowiedziach rządu dotyczących przesunięcia terminu wdrożenia obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności. Polecamy także Państwa uwadze tekst pt. „Jak reguły Incoterms wpływają na moment obowiązku z VAT”, w którym Aleksandra Bogumił omawia interpretację dotyczącą momentu powstania obowiązku podatkowego w VAT w razie zastosowania reguły Incoterms CIP.

Istotny jest także artykuł Redakcji INFOR FK pt. „Obniżka PIT z 18 do 17 proc.” omawiający projekt nowelizacji ustawy o PIT, który przewiduje obniżenie podstawowej stawki PIT i podwyższenie pracowniczych kosztów uzyskania przychodu. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Informatyk przedsiębiorca zapłaci tylko 5 proc. podatku”, w którym autor omawia interpretacje potwierdzające możliwość stosowania nowej ulgi IP Box przez osoby fizyczne przenoszące prawa do utworu w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Polecamy także lekturę artykułu Pawła Rochowicza pt. „Nowa ordynacja podatkowa: czy będzie uchwalona w tej kadencji Sejmu” dotyczącego prac nad nową ordynacją podatkową.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.