TaxPress nr 28/2022

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Spółka rozliczy usługi wspólników” oraz artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Skarbówka: ulga na robotyzację nie obejmie wszystkiego”.

Ważne są również artykuł Pawła Sancewicza pt. „Oddział jest podatnikiem VAT” oraz artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „TSUE przeciw podwójnemu VAT od nabycia towarów”. 

Istotne jest również artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Można już korzystać z nowej ulgi na składki”, jak i​artykuł Mateusza Adamskiego pt. „Będzie „premia” od fiskusa za terminową wpłatę zaliczek na PIT”

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „NSA wydał ważny wyrok ws. 50-proc. kosztów autorskich”, w którym autorka informuje, że NSA orzekł, iż tylko jednoznaczne wyliczenie faktycznej wartości honorarium za wykonaną przez pracownika pracę twórczą pozwala zastosować podwyższone koszty uzyskania przychodów.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.