TaxPress nr 27/2022

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Kaczmarka pt. „Estoński CIT nie tylko dla spółek z o.o.” oraz artykuł Pawła Rochowicza pt. „Fiskus nie będzie się dopatrywał ukrytych dywidend”.

Ważne są również dwa artykuły Mariusza Szulca pt. „Czy przedsiębiorca odzyska nadpłatę VAT zawyżonego na paragonie? Problem trafił do TSUE” oraz pt. „KSeF: VAT wtedy, gdy faktura ustrukturyzowana”.

 Istotne jest również artykuł Aleksandry Tarki pt. „WSA: Nie da się obniżyć specjalnego PIT”, jak i artykuł Mariusza Szulca pt. „Menedżer płaci PIT od darmowych studiów MBA sfinansowanych mu przez spółkę”

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „Można zapytać o e-dokumentację”, w którym autorka informuje, że NSA oddalił skargę kasacyjną fiskusa, który chciał się uchylić od odpowiedzi na pytania o formę przechowywania  dokumentów podatkowych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.