TaxPress nr 27/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „MF szykuje zmiany w cenach transferowych” oraz artykuł Aleksandry Świder pt. „Morawiecki: bez podatku od umorzonej części dotacji z tarczy finansowej”.

Ważny jest też artykuł Władysława Varga oraz Kamila Wilczewskiego pt. „Wyrok (C-895/19) TSUE w sprawie sprzecznych z prawem unijnym polskich przepisów dotyczących odliczania VAT”, oraz artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Procedura One Stop Shop – przedsiębiorcy sprzedający towary w Unii, będą mogli płacić VAT w Polsce”, w którym autorka wyjaśnia kto i w jaki sposób skorzysta z uproszczonego rozliczenia VAT.

Istotny jest także artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Straty z epidemii koronawirusa: skarbówka wyjaśnia zasady przechowywania dokumentów” oraz Przemysława Wojtasika pt. „Zmiany w JPK spowodowały, że niepotrzebne wydatki w firmie można wliczyć w koszty”.

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „Skarbówka może nie wydawać interpretacji indywidualnej, gdy istnieje interpretacja ogólna – wyrok NSA”, w którym autorka omawia wyrok NSA krytykujący postawę fiskusa, który odmawia wydawania interpretacji indywidualnej wskazując, że została wydana interpretacja ogólna pomimo, iż jej stan faktyczny był odmienny.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.