TaxPress nr 27/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu dwa artykuły Krzysztofa Sobczaka pt. „KE ma pomysł na lepsze ściąganie podatków od firm internetowych” oraz „KE: Państwa UE nie powinny pomagać firmom uciekającym do rajów podatkowych”.

Ważny jest także artykuł Pawła Rochowicza pt. „VAT: mniejsza biurokracja w rozliczeniach”, w którym Rochowicz opisuje zapowiedzi Ministerstwa Finansów dotyczące zmniejszenia biurokracji w rozliczaniu podatku VAT. Ponadto godnym uwagi jest artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Brak rachunku firmowego nie usprawiedliwia unikania split paymentu”.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Czy od przychodu z cesji prawa do mieszkania trzeba zapłacić PIT?”, w którym autor opisuje przypadek związany z opodatkowaniem dochodu od dokonanej cesji praw do mieszkania. Na uwagę zasługuje również tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Menedżer zapłaci PIT za MBA od firmy – interpretacja podatkowa”.

Ponadto polecamy artykuł Pawła Rochowicza pt. „Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych: ostatni dzwonek na rejestrację”, w którym autor donosi o komunikacie Ministerstwa Finansów zgodnie z którym usunięto zakłócenia w systemie elektronicznym obsługującym Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.